Lektor IT

Programování se s určitými přestávkami věnuji od dob mého studia na MFF UK oboru informatika. Dříve jsem intenzivněji programovala a věnovala se tvorbě webu a grafice. Dlouhodobě se věnuji lektorské činnosti v matematice. Nyní se k programování, grafice a k IT postupně opět vracím a ráda bych, aby se obor IT stal opět mou hlavní pracovní náplní, protože zde vidím větší příležitosti a možnosti.


Jsem živnostník na volné noze (OSVČ). Na IT poradenství dávám doklad. Mám vystudovánu střední ekonomickou školu a dvě vyšší odborné školy. Jednu VOŠ mám se zaměřením na informatiku a druhou VOŠ se zaměřením na ekonomiku.

Jitka Vachtová

Současnost a minulost

Podnikám od roku 1998. Dříve jsem se hodně věnovala IT, webům a grafice. Nyní se k této činnosti po delší době opět vracím. Programuji a píši vlastní webové projekty, které jsou změřeny převážně na vzdělávání, matematiku, angličtinu, informatiku, ekonomiku a sport. Kromě IT doučuji klienty matematiku a komerčně se věnuji tréninkům plavání pro dospělé.

Mojí vizí je dát dohromady určité své webové projekty, které mám v hlavě a ty začít programovat. Též chci vylepšit stávající projekty. Aktuálně nabízím veřejnosti a firmám kurzy poradenství v IT online formou. Zaměřuji se na Open Source software a operační systém Linux. Zatím má nabídka poradenství je směřována na kancelářský balík LibreOffice, ale postupně nabídnu i kurzy programování a grafiky.

Mé vzdělání

Dokončená studia

  • 2014–2017 jsem absolventka VOŠ PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu Praha 8 oboru informační technologie vzdělávacího programu aplikace výpočetní techniky, absolutorium i celé studium VOŠ s vyznamenáním s průměrem 1,0.
  • 2010–2013 jsem absolventka VOŠ PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu Praha 8 oboru finančnictví a bankovnictví vzdělávacího programu finanční poradenství, absolutorium i celé studium VOŠ s vyznamenáním s průměrem 1,0.
  • 1988–1993 jsem absolventka Střední ekonomické školy v Jindřichově Hradci oboru všeobecná ekonomika, maturita s vyznamenáním.

Nedokončené studium

Má živnostenská oprávnění

1. Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona (živnost volná)

Obory této živnosti (uvádím pouze některé):

  • Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti,
  • Poskytování software, poradenství v oblasti informačních technologií, zpracování dat, hostingové a související činnosti a webové portály,
  • Provozování tělovýchovných a sportovních zařízení a organizování sportovní činnosti.

2. Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti plavání (živnost vázaná)

Koníčky

Mým koníčkem je sport – převážně plavání. Plavání se věnuji hlavně rekreačně, částečně závodně a komerčně. Pokud byste měli zájem, můžete se ke mně přihlásit i na individuální tréninky plavání.